Tallinna loomaaed on tulevikus pigem multifunktsionaalne looduskaitsekeskus ja globaalse loomaaedade võrgustiku osa.
Tallinna loomaaia üks põhiväärtusi on maailma terviklik käsitlus, mis on ka kõigi teiste väärtuste alustalaks. Inimeste ja teiste loomade ning miks mitte kõigi planeedil elavate liikide vastastikkusel koosmõjul tekkinud keskkond on keeruline ja mitmetahuline. Selle mõistmine ja lahtimõtestamine ning planeedi heaolu eest seismine vajab uute teadmiste omandamist ja loovat mõtlemist.
Kontseptsiooni loomisel võtsime aluseks tervet planeeti sümboliseeriva ringi ning jagasime selle osadeks kasutades tangrami mõistatamismängu loogikat. Tangrami aluskujundeid on mitmeid ja neil ei ole ka konkreetset mängujuhist. Tangrami üks põhimõtteid on, et mõistatus on lihtne ja keeruline samal ajal. Väike muudatus tükkide asetuses võib olla kõikehõlmava mõjuga ehk igast otsusest või teost sõltub midagi muud, kõik on kõigega seotud.
Ringi tükkidest on loodud nii logo sümbol kui lisagraafika. Logo sümboli puhul lähtusime Tallinna loomaaia esimese asuka ilves Illu kujundist. Ilvese kui Eesti ainsa loodusliku kaslase esiletõstmine on põhjendatud ajaloolise järjepidevusega.
Valisime loomaaia põhivärvideks samblikurohelise ja helekollase tooni. Roheline seostub keskkonnakaitse, looduse, rahu, puhkuse,
uue elu ja viljakusega.
Paras kogus kollast värvi muudab meid teotahtelisemaks ja rõõmsamaks. Kollane tuleb päikesest ja on elu aluseks.
Lisandvärviks valisime lilla, mis räägib meie tervikliku elukeskkonna hindamatust väärtusest ja samas ka tundlikkusest ja haavatavusest.
Rohelised toonid heledamates ja tumedamates variatsioonides annavad suurema mänguruumi.
Madera on Malou Verlomme loodud üle 30 erinevat stiili sisaldav paindlik fondiperekond, mis sobib loomaaia lisagraafikaga. Madera on selge ja kergesti loetav ning seetõttu kasutatav muuhulgas ka viidastiku süsteemides. Madera sisaldab ka kirillitsat.
Suhtusime kujundite loomisesse mänguliselt. Kümme tangrami tükki sümboliseerivad meie planeedi piiratud ressursse, mis on omavahel alatises seoses ja mille ümberpaigutamisel võib saada lõputuid kombinatsioone, kuid need tükid on alati samad…
Tükkidest moodustuvad abstraktsed loomad, mis jätavad igale vaatajale tõlgendamisruumi.
Fotodele on alati paigutatud abstraktseid kompositsioone graafilistest lisaelementidest.
Tekkinud mustrid aitavad fotot siduda taustavärviga. Fotode värvikeel on alati realistlik.