Luunja vald

Aasta: 2023
Tellija: Luunja vald

Luunja vald on Tartumaal Emajõe põhjakaldal paiknev kiiresti arenev omavalitsus. Luunja valda tuntakse Emajõe, viljapõldude, kurgikasvatuse, rooside ja metsiku puutumatu looduse järgi.

Luunja valla vana logo oli ajale jalgu jäänud. Purjekas kujundina ei seostunud tugevalt Luunja valla identiteediga ega eristunud piisavalt muude valdade sümboolikast. Eesti kõige noorema elanikkonnaga vald, mis jõudsalt kasvab, vajas nooruslikku ja julget lahendust. 

Keeruline on leida sümbolit, millelegi nii üldisele ja eriilmelisele nagu üks vald. Sümbol peab minema hinge nii kohalikule kui külalisele, toimima meeldejääva märgina reklaammaterjalidel ja ka ametlikematel dokumentidel. Luunja valla vapp jäi muutumatul kujul kasutusse.

Jõudsime otsingute käigus jõe kujundini, mis sümboliseerib arengut, muutumist, teekonda. Jõgi on oluline looduslik maamärk ja looduskeskkonna osa, sest Luunja vald piirneb lõunast täielikult Emajõega, Luunjas on elujõuline jõesadam. Kavastus veab inimesi üle jõe legendaarne parv. 

Sümbolid on viidatud lisavärvidena – loodus ja jõgi, roosid, viljakasvatus ja kurgid – sinine, punane, kollane, roheline. Erinevate kasutusalade jaoks lõime logoversioonid vertikaalsetele ja horisontaalsetele pindadele.

Uus logo on julge, meeldejääv, mänguline, eristuv ja esteetiline, mis toimib ka sisuliselt. Hea meel oli näha, et Luunja valla otsustajad tulid sellise julge arendusega kaasa. Logosüsteem on laiapõhjaline ja abiks väga erinevate materjalide kujundamisel.

 

 

Luunja-vald_CVI-4
Luunja-vald_CVI-13_puhas
Luunja-vald_CVI-12_puhas
Luunja-vald_CVI-14_puhas

Valla uued tunnusvärvid pärinevad olulistest Luunja valla märkidest – jõgi, roosid, viljakasvatus, kurgid. Sinise, punase, kollase ja rohelise kombinatsioon annab Luunjale kasutamiseks noorusliku värvipaleti. 

Luunja-vald_CVI-18_puhas
Luunja-vald_CVI-19_puhas

Tenso nimeline font sobib kokku logoga, aimates kergelt järgi selle kaarjaid vorme.

Luunja-vald_CVI-20_puhas
Luunja-vald_CVI-21_puhas

Kasutus

Luunja-vald_CVI-31
Luunja-vald_CVI-37
Luunja-vald_CVI-38
Luunja-vald_CVI-24_puhas
Luunja-vald_CVI-32
Luunja-vald_CVI-29_puhas
Luunja-vald_CVI-26_puhas
Luunja-vald_CVI-34
Luunja-vald_CVI-36
Luunja-vald_CVI-35
Luunja-vald_CVI-39
Luunja-vald_CVI-40