Oleme ÕUe kujundamise juures olnud juba aastast 2010 kui ilmus ÕU nr 3. Tänaseks on ilmunud 10 numbrit ja 2016. aasta detsembris sai ÕUe toimetus ka suure auhinna – Maastikuarhitektuuri Aasta Tegu. Meie jaoks on olnud ÕUe kujundamine suur rõõm ja privileeg, sest nende aaste jooksul oleme saanud palju katsetada ning arenenda just pika trükise kujundamise vallas ning ka seeria läbitöötamises.
Algne ülesanne oli mõelda üldised raamid ajakirjale, mis hakkab numbrist numbrisse korduma, aga mille sisu üldteema igas numbris muutub. Millise loogika alusel numbrid üksteisest eristuvad ja kui palju? Esimesed numbrid olid üsna erinevad ja katsetasime numbri sisuteemast lähtuva kujundusega, kuid juba 6. numbri juures nägime, et parem on vähemalt kaanekujundus jäta üsna rangete reeglite järgi paika eelkõige tarbija seisukohast vaadelduna. Inimesel on lihtsam poeletilt leida juba tuttava kujundusega kaas. Nii saigi 6. numbriga paika nii logo, päis kui terve kaanekujundus. Edasi muutsime iga numbri juures vaid põhivärvi, mis mingil määral lähtus tunneslikult sisu temaatikast.
Valdav osa ajakirjast on trükitud vaid ühe värviga ja vaid 1–2 värvipoognat on neljavärvitrükis, et fotode värvimaailm oleks täielikult kogetav. Iga numbriga on kaasas mingit lisaväärtust andev eraldiseisev kaas, mis on kas lõika-kleebi projekt, linnakaart, postkaart, värvi-ise, maastikuarhitektuuri näidisprojektid vms.
2012. aastal sai ajakiri ÕU väikese trükise kategoorias Eesti Disainiauhindadel nominentide hulka.